Amikor kinyílt a világ befelé, és kiderült, hogy nemcsak a test vagyunk, elkezdtem keresgélni. Megtaláltam sokféle belső dologgal foglalkozó módszert. A mozgás mindig is érdekelt, nagyon sokféle sportot és táncot kipróbáltam korábban. A tánc önkifejezés volt számomra, és fontos volt az az élmény is, melyet lelkileg átéltem közben. Érdekelt az energia, így találtam rá a Reikire, de akkor még nem éreztem az áramlást. Márpedig nekem az sosem volt elég, hogy mások azt mondják hogy így van, és hinni kell, nekem kell, hogy mutasd meg, hogyan, hadd tapasztaljam, és akkor elhiszem. Hiszen számomra az a valami akkor van, ha tudom tapasztalni. Akkor még nem éreztem az energiákat, és nem láttam merre tovább, kevés volt számomra, keresnem kellett másfelé. Érdekelt az életcél, az, hogy vajon van-e valami alapvető dolog, amire hivatottak vagyunk, amiért idejöttünk, épp ide, és épp most... Ilyen jellegű kérdésekre adnak választ a tanácskérő rendszerek a szimbolikájukkal, pl. a Tarot. Ennek kapcsán természetesen érdekelt, hogy vannak-e bizonyos fajta törvényszerűségek, amik irányítják a történéseinket, találkozásainkat. A sors és/vagy szabad akarat kérdése. Érdekelt a reinkarnáció, hogy létezik-e, hogy a különbözőségeink, a félelmeink adódhatnak abból, hogy már vannak korábbi tapasztalataink, melyek formáltak minket, hogy akivel érezzük, hogy dolgunk van, hogy megmagyarázhatatlan, mennyire tetszik, vagy épp, hogy mennyire taszít, lehet-e valamilyen emlék következménye, amit valaha félbehagytunk együtt, és azt folytatni találkoztunk-e most össze. Érdekelt a meditáció, és az a tudatállapot, aminek már a felszínes állapotában is teljesen tapasztalatlanul képesek emberek leírni mások külsejét, betegségeit, csupán ráhangolódás által egy Agykontroll tanfolyamon végzett gyakorlatban.
Rátalálva a tai chira, és gyakorolva pár évig, összeért néhány dolog. Eleinte még foglalkoztam sokféle más dolgokkal, tanultam sok érdekeset, kutatván hogy hogy kerülhetnék közelebb a lényeghez, meg hogy mi az, amit az edzéseken nem érintettünk, de aztán ahogy telt az idő, és tudtam meg egyre többet a tai chiról, kiderült, hogy ebben minden benne van, csak ki kellett tudni várni, oda kellett érni a tanulmányokban:
Pl. az asztrológiai elemek által felvázolt jellemábrázolásra nekünk ott az Öt Elem Tana, mely egy olyan jól használható rendszer jellemek ismeretére, problémamegoldásra, önismeretre, és az összefüggésekre való rálátásra, amilyen kevés van, ha van egyáltalán még egy. A Tarot tanácskérés helyett itt a I ching, mely a világot működtető törvényszerűségeket, és a folyamatot, amit azok meghatároznak, apró részletekben ír le. A reiki energiaátadás a tai chi energetikai munkájának csupán kis része, hiszen az csak az égi energiát küldi a tenyerekig, míg mi a földi energiával és az életenergiával is dolgozunk. Az imádság meditatív tudatállapotba jutva működik, a meditációban az Isteni lényeghez csatlakozunk valójában, a bennünk lévő Isteni lényegünkkel. Az akupunktúra által helyreállított energiaáramlást itt nem tűkkel, hanem mozgással érjük el, és sorolhatnám... Ez nem azt jelenti, hogy ezek a más helyről felfedezett és megtanult módszerek rosszak volnának, hanem azt, hogy ez itt, a tai chiban egy teljes rendszer, melyben mindennek helye van. Ez itt valóban egy képnek a sok darabkája, ami majd valamikor összeáll. Míg a máshol tanultak különféle helyekről kiragadott módszerek, amik önmagukban jók, és működnek, az épp adott dologban, viszont semmi közük egymáshoz. És ez a használatuk során határokhoz visz, falakhoz vezet, mindegyiknél van egy pont, ahonnan nincs hova tovább, mert az őhozzá kapcsolható következő mozaikkockát nem ismerem.
Arról nem is szólva, hogy a többi módszerek a test a lélek és a szellem hármasságából egyet vagy kettőt foglalkoztattak, egyszerre a hármat nem. A tai chinak van módszere a test fejlesztésére, az energiáink munkájával a lelkünk harmóniába hozására, és a meditációs gyakorlatokkal a szellemi önmagunk megtapasztalására. És ami egyedi, hogy ezeket nemcsak mindet tudja, és tanítja, hogy hogyan tegyük, hanem a három dolog egy időben történik: A formagyakorlat gyakorlása közben az energetikai rendszerünkkel is dolgozunk, és ezzel egyidőben meditációt végzünk.
Test, lélek és szellem hármasságának harmóniája. Kiteljesedni csak akkor lehet, ha egyáltalán jelen van a választott módszerben a teljesség lehetősége . Hát ezért pont a tai chi.... |
2011. augusztus 17., szerda
Miért pont a tai chi?
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése